Flight Gear

free flight simulatorFlightGear Flight simulator je letecký simulátor vyvíjený pod licencí GPL a pro soukromé použití je volně ke stažení včetně zdrojových kódů, které můžete legálně modifikovat a šířit dál. Jeho vývoj začal v roce 1995, jak už to bývá, vlastně omylem. A od té doby se z něj stal simulátor, který s přehledem dohonil své komerční konkurenty.

Vývojem programu FlightGear a pomocné knihovny SimGear se zabývají desítky dobrovolníků, další uživatelé tvoří modely (pohybové matematické i grafické vizuální) jednotlivých letadel nebo krajinných objektů. Pro simulátor můžete stáhout desítky modelů a jelikož je vše otevřené, není problém, i když to samozřejmě stojí dost úsilí, vytvořit i model vlastní. Létat lze nad krajinou celého světa a využít lze 25716 letišť na všech kontinentech. Pro navigaci je definováno 26490 navigačních majáků s přesným umístěním a použitými vysílacími frekvencemi jako v reálném provozu.

Program umožňuje použití multiplayer módu, kdy se pohybujete ve vzdušném prostoru společně s ostatními hráči a třeba můžete využít i přistání na některém řízeném letišti. Hlasová komunikace mezi hráči je v takovém případě preferovanou záležitostí stejně tak, jako létání podle oficiálních leteckých map. Rovněž simulované počasí odpovídá skutečnému, uveřejněnému meteorologickou službou letiště, kde se právě nacházíte.

A aby tu nebyl jen suchý text, podívejte se i na nějaké obrázky přímo ze simulátoru:Více obrázků a informací naleznete na oficiálních stránkách www.flightgear.org.